Program

08:00 - 09:00

Registrace účastníků

09:00 - 11:00

Blok A

Moderuje
Daniel Stach, Česká televize

Kroky útočníka k úplné destrukci organizace

Jan Marek, etický hacker, Cyber Rangers
Daniel Hejda, etický hacker, Cyber Rangers

Vybrali jsme nejčastější kroky, které bude útočník provádět ve vaší organizaci předtím, než vám zašifruje celé prostředí. Díky tomu zjistíte, jak ho odhalit dříve než bude pozdě.

Aktuální informace k podvodnému jednání v kyberprostoru z pohledu Policie ČR

Ondřej Kapr, policejní rada, Úřadu služby kriminální policie a vyšetřování - odbor hospodářské kriminality, Policejní prezidium ČR

Představení aktuálních hrozeb v oblasti podvodného jednání v kybernetickém prostoru, s přihlédnutím k prověřování tohoto druhu kriminality. Jaký je očekávaný vývoj, prevence a další možná východiska z pohledu Policie České republiky.

Jak AI mění tvář kyberzločinu

Martin Haller, CEO, Patron IT

AI je nástroj a záleží na jeho uživateli, jestli bude použita k páchání dobra nebo zla. Na příkladech budu demonstrovat, jak daleko jsou zločinci s její adopcí. Pro efektivní obranu je totiž nutné znát taktiku a možnosti protivníka.

DDoS útoky: výzva pro kyberbezpečnost a naše odpověď

Radek Šichtanc, Security Director, O2

Zaměříme se na problematiku DDoS útoků, které představují vážnou hrozbu pro firmy a organizace všech velikostí a odvětví. Ukážeme, jak se DDoS útoky vyvíjejí a zvyšují v intenzitě a sofistikovanosti a jaké jsou jejich dopady na naše podnikání a zákazníky. Představíme také naše řešení pro detekci a mitigaci DDoS útoků. Cílem této přednášky je zejména sdílet naše zkušenosti a postupy v oblasti kyberbezpečnosti a podpořit diskusi o tom, jak čelit a předcházet DDoS útokům v budoucnosti.

Moderní ransomware a obrana proti němu: v jednoduchosti je síla

Jakub Souček, Malware Researcher, Eset

Od vzniku RaaS modelu se svět ransomware dynamicky změnil. Díky tomu, že jeden ransomware šíří klidně i stovky různých gangů může být složité držet krok. V přednášce se podělíme o letitou zkušenost s vyšetřováním útoků i výzkumem v oblasti ransomware. Ukážeme si, jak moderní útoky probíhají, kudy se útočníci do svých cílů dostávají, a že zabezpečení může být i jednodušší, než si myslíte.

11:00 - 11:30

Přestávka na kávu a čaj

11:30 - 13:30

Blok B

Moderuje
Daniel Stach, Česká televize

Příběh přežití – Co tě „nezabije“ (vypne), to tě posílí

Martin Dvořák, Managing Director, Bizerba Czech & Slovakia

Syrový a nezkreslený popis noční můry naší společnosti – kybernetický útok, který nás donutil vypnout všechny IT systémy na úmorné tři měsíce. Není to jen příběh; je to svědectví o odolnosti a poučení během naší bitvy, abychom vzešli silnější (odolnější).

Hrozby a rizika v moderních aplikacích, v cloudovém a kontejnerovém prostředí

Ivan Svoboda, Business Development Manager for Cyber Security, ANECT
Miloslav Lujka, Country Manager Czech Republic, Slovakia & Hungary, Check Point

Vývoj a provoz moderních aplikací v kontejnerech, v cloudovém prostředí „doma“ on-premise nebo kdekoliv ve veřejných cloudech, sebou přináší nové typy kybernetických rizik a nové postupy jejich řešení. Jaké je spektrum hrozeb, od fáze vývoje aplikace až po její provoz?

Vzestup vCISO: Jak managed security services řeší kybernetickou krizi. Případová studie Xeek/P3 Logistic Parks

Tereza Kulhánková, obchodní ředitelka, Xeek
Jan Celba, vCiso, Xeek
Jiří Maňas, CTO, P3 Logistic Parks

Xeek, lídr v oblasti managed security services, nabízí zajímavý pohled na své úspěšné partnerství s P3Parks. Přednáška se zaměřuje na revoluční roli virtuálních CISO (vCISO) při řešení současných kybernetických výzev. Bude zahrnovat cestu P3Parks, detailně popisující kybernetické překážky, kterým čelili, a jejich řešení pomocí služby vCISO od společnosti Xeek. V této prezentaci vám ukážeme jak dokáží být manage security services účinné v porovnání s tradičními metodami zabezpečení a  zdůrazníme konkrétní výhody na základě případové studie P3Parks. Tato prezentace je právě pro vás, pokud chcete  porozumět dynamickému oboru kybernetické bezpečnosti a klíčové roli managed security services v boji proti sofistikovaným bezpečnostním hrozbám.

Firemní informace a dokumenty v (ne)bezpečí

Jan Sedláček, předseda představenstva, Digital Resources
Jakub Kiml, senior konzultant, Digital Resources

Jste opravdu v bezpečí? Ukážeme, jak systémy, jako jsou M-Files, mohou posunout kvalitu vašeho zabezpečení na vyšší úroveň. Zaměříme se na dvě oblasti: bezpečnost informací (ISMS) a správu firemního obsahu. Uvidíte na příkladu bezpečnostního incidentu, jak lze proaktivně řídit procesy spojené s bezpečností informací uvnitř organizace a být v souladu se směrnicemi, jako jsou ISO/IEC 27001/27002. Nahlédneme na bezpečné sdílení a uchovávání informací a dokumentů pomocí propracovaného systému řízení přístupových práv v M-Files. Zkomplikujme situaci potenciálním útočníkům!

RancomCare – když všechno ostatní selže

Radek Nebeský, Cyber Security Consultant, RICOH Czech Republic

Představíme RICOH RansomCare - řešení pro zamezení šíření ransomwaru, které je poslední linií obrany proti kybernetickým útokům, tedy doplňkem k existujícímu bezpečnostnímu řešení organizace. Do několika sekund od zahájení nezákonného šifrování souborů spustí poplach, izoluje napadená zařízení a zakáže uživateli jeho přístup k síti nebo cloudu. Povíme si, jak monitoruje sdílené soubory, aplikační a databázové servery ať na místě či v cloudu, jak rozpozná poplach a jak zastaví ransomware v jeho počátcích a zabrání narušení celé sítě.

Jak se (ne)nechat vyškolit

Jan Lát, CFO, Beneš a Lát

Nevyžádané vyškolení IT týmu i celé firmy za 2,4 BTC se z dnešního pohledu skutečně vyplatilo. Ukázalo nám, kde jsme měli slabá místa v zajištění bezpečnosti a na co dát do budoucna větší důraz v rámci IT bezpečnosti.

13:30 - 14:30

Oběd

14:30 - 16:00

#NIS2, #Cyber, #shopping, #AI a pár dalších buzzwords! - panelová diskuze

Moderuje
Michal Horáček, Enterprise Client Executive, Microsoft

V panelové diskuzi se přední odborníci na kybernetickou bezpečnost zaměří na několik klíčových témat. Hlavním bodem diskuze bude role umělé inteligence v kybernetické bezpečnosti a otázka, zda se může AI stát klíčovým nástrojem v boji proti kybernetickým hrozbám. Podíváme se na to, jak bezpečnostní opatření našich dodavatelů ovlivňují ochranu naší firmy. Probereme, zda je bezpečné nakupovat cokoliv jako službu. A nakonec si povíme, jak NIS2 změní pohled na bezpečnost.

Jan Marek, etický hacker, Cyber Rangers

Daniel Hejda, etický hacker, Cyber Rangers

Jiří Sedlák, manažer bezpečnostního dohledového centra, O2

Adam Škarka, advokát

16:00 - 17:30

Koktejl

Nespěchejte domů! Budeme rádi, když se zdržíte na výměnu dojmů s kolegy při sklence něčeho dobrého.