Konferenci moderuje: Petr Koubský, publicista, analytik informačních a komunikačních médií

 • 08:00 – 09:00
  Registrace

 • 09:00 – 10:45
  A: PROČ JE DIGITALIZACE HORKÉ TÉMA?

  Digitální Česko

  Vladimír Dzurilla, vládní zmocněnec pro digitalizaci

  Digitalizace jako výzva aneb jak přežít rok 2030

  Jiří Švejcar, Partner, Boston Consulting Group

  Jak ovlivní digitální a agilní transformace roli CIO? Jaká je budoucnost IT v organizacích? A co dělat, abyste pro svou organizaci zůstali stále relevantními?

  Be DIGITAL or be DEAD!

  Jan Hruška, Chief Technology Officer, O2 Czech Republic

  Proč musíte a proč chcete být digitální, jak se váš byznys promění, pokud dokážete být skutečně "real-time" a "digital" (jak to děláme v O2 a jak můžeme pomoct i vám).

  Business Defined Datacenter!

  Pavel Srnka, Consulting Director, člen představenstva, ANECT

  Martin De Martini, Chief Information Officer, člen představenstva, Y Soft Corporation

  Zadání, design i provoz datového centra definujte přes business parametry, ne přes technologie. Vaše služby budou dostupnější, bezpečnější a rychlejší.

 • 10:45 – 11:15
  Výměna názorů u kávy/čaje a občerstvení

 • 11:15 – 13:15
  B: JAK SE BRÁNIT RIZIKŮM A PŘIPRAVIT NA KRITICKOU SITUACI?

  Aruba IntroSpect aneb co firewall nechytí a SIEM nestihne vyhodnotit

  Daniel Fertšák, Systems Engineer, HPE

  Představte si někoho s patřičnými právy kdo si, ať už vědomě nebo ne, stáhne citlivá data z interních serverů a následně je bude chtít zneužít či uploadovat někam na internet. Firewall nemá příliš šancí takové chování zachytit, může zjistit pouze střípky. SIEM může být teoreticky úspěšnější, ale díky statickému nastavení pravidel se bude potýkat s falešnými alarmy a než bude daná událost analyzována tak už bude po útoku. Umělá inteligence a strojové učení uvnitř Aruba IntroSpect se postará o samo se učící pravidla a pomůže vašim bezpečnostním pracovníkům analyzovat alarmy v řádu minut oproti běžnému řádu hodin. Těmito principy vás ochrání nejen před ztrátou citlivých dat, ale před mnoha dalšími bezpečnostními hrozbami.

  Firemní paměť aneb jak při odchodu zaměstnanců nepřijít o kontakty a historii

  Tomáš Kutěj, CEO, manica

  Největší hodnotu, kterou ve firmách máme, mají zaměstnanci ve svých hlavách. Jak pracovat na tom aby tato hodnota neodcházela s tím či oním člověkem. Příchody i odchody lidí jsou totiž přirozené a je dobré na ně být připraven.

  Definitivní návod na IT moderní firmy: Metadata management

  Milan Marťák, CEO, CEOS Data

  Dnešní extrémní složitost a provázanost informačních systémů a podnikových dat přináší skrytou hrozbu v podobě know-how soustředěného u jediného člověka nebo dokonce subdodavatele. V prezentaci vám představíme moderní způsob správy informací o IT systémech, sledování jejich provázanosti a zpracování podnikových dat pomocí Data Lineage nebo Analýzy dopadů při změnách a aktualizacích. Eliminujte riziko ztráty znalostí o používaných systémech a staňte se skutečnými pány IT.

  ESET TROCHU JINAK - nepostradatelný nový pilíř ve vašem IT

  Jan Dobrý, vedoucí IT oddělení, Nemocnice Hořovice

  Václav Zubr, Pre-Sales Engineer, ESET

  Funkčnost řešení ESET Dynamic Threat Defense v reálném prostředí zákazníka přináší osvobození od běžné denní rutiny IT správce ve vaší firmě.

  Jakou úroveň risku lze akceptovat?

  David Pavlík, CIO, Kiwi

  Bezpečnost informací je pro mnohé společnosti přijatelná úroveň risku. Ve svém vystoupení bude David Pavlík, CIO Kiwi.com, sdílet zkušenosti, jak k tomuto problému různé společnosti přistupují. Rozvine diskusi o situacích, kdy je rozumné spoléhat se na bezpečnostní standardy, kdy je rozumné přijít s vlastním rizikovým modelem a jiné příklady z praxe.

 • 13:15 – 14:15
  Pracovní oběd a networking

 • 14:15 – 16:00
  C: CO DÁL? JAKÁ JE BUDOUCÍ ROLE CIO VE FIRMÁCH?

  Role CIO/CTO ve velkých projektech

  Lukáš Klášterský, CTO, Erste Group

  Role CIO/CTO je ve velkých projektech esenciální pro správné propojení záměru a výsledku realizace. Velké projekty bývají dlouhé a složité a velmi často rozfázované do dílčích částí projektu. Udržení velkého projektu na uzdě í z pohledu času, cílů a výsledné kvality znamená mnoho úsilí usměrňování a facilitace byznysu a IT, jednotlivých IT týmů, vedení a výkonných složek.

  Konec punku! Přecházíme na robustní IT a s tím související novou roli CIO

  Michal Hanáček, CEO, Pilulka.cz

  Spolupráce CIO/CTO se zbytkem managementu aneb přerod malého dynamického startupu na firmu řízenou daty a procesy. Jak na projekty ve firmě se stovkami zaměstnanců a jejich roadmapa vzhledem k ročním cílům a KPI. Jaké lowcost nástroje použít pro komunikaci, digitalizaci a implementaci změn ve firmě, která vstupuje do "první třídy".

  Co jako CFO očekávám od svého CIO a naopak

  Jan Bolek, CFO, DEK

  Martin Keltner, ředitel IT, DEK

  CIO a jeho role inovátora

  Sebastian Mánek, Program Manager, Raiffeisenbank

 • 16:00
  Závěr konference a afterparty

  Nespěchejte domů! Budeme rádi, když se zdržíte na výměnu dojmů s kolegy při sklence něčeho dobrého…